BŪVMATERIĀLU VEIKALS. BŪVĒ MĀJU NEIZEJOT NO MĀJĀM! Tel. +371 29209183 ; +371 67385170
Pasūtījumus pieņemam 24 stundas diennaktī
Izsniedzam darba dienās Mārupes novadā, Ezīšos, LV-2167 no plkst. 8.00 līdz 18.00
un sestdienās no plkst. 9.00-15.00

Jūsu grozā
nav preču
Jaunumi/ ziņas

E-veikala noteikumi

Preču pasūtīšana

Līzings

Kontakti

Atbalstam

Blogs

LatviskiПо-русски
Galvenā   »  AKMENS FLĪŽU FLĪZĒŠANAS DARBU INSTRUKCIJA

Produktu KATALOGS
APDARES MATERIĀLI
APGAISMOJUMS
APSARDZES SISTĒMAS
APKUREI
BLOKI, BRUĢIS, ĶIEĢEĻI
BŪVĶĪMIJA, KRĀSAS, LĪMES
DURVIS
ELEKTROMATERIĀLI
FASĀDES MATERIĀLI
GRĪDAI
INSTRUMENTI
JUMTU LOGI, PALODZES,..
JUMTU MATERIĀLI
KOKMATERIĀLI
LEŅĶI, STIPRINĀJUMI
MĀJAI UN DĀRZAM
Mēbeles un interjērs
PLĒVES, LĪMLENTES, TENTI, SAVILCĒJI
REĢIPSIS, PROFILI, METĀLIZSTRADĀJUMI
SANTEHNIKA
SAUSIE MAISĪJUMI, ŠPAKTELES
SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLI
SKRŪVES, DĪBEĻI, NAGLAS
SPECAPĢĒRBS
TEHNIKA
VENTILĀCIJA
ŽOGI UN VĀRTI
būvzinības "ČAIŅIKIEM"
AEROC būvdarbu tehnoloģija
ĪSA PAMĀCĪBA MĀJAS SILTINĀŠANĀ
AKMENS FLĪŽU FLĪZĒŠANAS DARBU INSTRUKCIJAAKMENS FLĪŽU FLĪZĒŠANAS DARBU INSTRUKCIJA
Izdrukāt

Lai izvairītos no kļūdām pirms darba uzsākšanas ir uzmanīgi jāiepazīstas ar flīžu izmēriem, masu, formu. Jāizvēlas flīzēšanas veidu ar šuvēm vai bez tām. Jāpārbauda flīžu otra puse vai tur nav izveidojusies gluda virsma-tad tā jāparīvē ar smilšpapīru, vai vienu flīzi pret otru. Tas Jūs pasargās no kļūdām darba laikā un liekiem izdevumiem

1. PAMATNES SAGATAVOŠANA

Pamata virsmai, uz kura mēs gribam likt plāksnes, jābūt izturībai no 35 līdz 60 kg/m2- atkarīgi no izvelēto flīžu veida. Pamatam jābūt izlīdzinātam, sausam, labi attīrītam, bez tapešu, krāsas paliekām, attīrītam no putekļiem, nedrīkst būt taukains.
Sagatavojot pamatu flīžu līmēšanai vajag:

  • pārbaudīt vai siena ir taisna un vertikāla, gadījumā ja ir kādi padziļinājumi vai nelīdzenumi vairāk par 1 cm uz 1 m nogriežņa vajag tos izlīdzināt izmantojot šim mērķim apmetumu.
  • gadījumā ja flīzes tiek liktas uz „vecā” pamata, vajag notīrīt visus brīvos, kustošos apmetuma gabalus, kā arī visādus netīrumus utt.
  • gadījumā ja ir taukains pamats, vajag noņemt apmetuma slāni un uzlikt jaunu. Gadījumā ja flīžu likšana ir uz viegla siltināmā materiāla(putuplasts), pirms tam vajag paredzēt stiprinājumu ar tērauda sietu un sietu nostiprināt ar divreiz vairāk skrūvēm uz doto virsmu, nekā standartā.

Liekot flīzes uz koka pamata, vajag atbilstoši izturīgu apmetuma slāni uz pamata vai var pielietot tērauda tīklu, stiprināt pie koka ar naglu palīdzību, pēc tam uzlikt apmetuma slāni. Naglu daudzums izmantotais tērauda tīkla uzstādīšanai ir atkarīgs galvenokārt izmantojamo flīžu daudzuma. Vidēji tiek izmantots no 25 līdz 30 stiprinājumiem uz 1 m2.


Līmēšanas un armēšanas javas
SalAtt.PRECES NOSAUKUMSCenaPirkt
ATLAS ZW izlīdzinošā java6.91 €


2. PAMATA GRUNTĒJUMS

Gadījumā kad flīzes izmanto iekšdarbiem virsma nav jāgruntē, var uzreiz līmēt flīzes uz sagatavoto virsmu. Ja tiek flīzēta fasādes daļas, vēlams gruntēt virsmu ar atbilstošu grunti. Grunti vajag uzklāt izmantojot otu.


Līmēšanas un armēšanas javas
SalAtt.PRECES NOSAUKUMSCenaPirkt
ATLAS Cerplast 2544.11 €


3. FLĪŽU LIKŠANAS PLĀNOJUMS

Flīžu likšana jāsāk no stūra elementiem, pēc tam no durvju vai logu ailes augšdaļas, pēc tam izrēķinot flīžu izmērus(šuvju izmērus) atmērīt pirmo apakšējo flīžu joslu. Pirmo flīžu rindu nolīmeņot ar līmeņrādi, latu jeb citiem mērinstrumentiem. Lai iegūtu labu, kvalitatīvu vizuālo efektu flīzes iepriekš jāizliek no dažādiem iepakojumiem, sajaucot, izveidojot rakstu un pēc tam flīzēt.

4. FLĪŽU LĪMĒŠANA

Ārējie montāžas darbi jāveic sausā laikā, bez lietus, ar gaisa temperatūru +5 līdz apmēram +25 grādiem. Montāžas darba laikā un pēc tam uz diennakti vajag aizklāt visu būvējamo laukumu ar atbilstošu ūdensnecaurlaidīgu materiālu pirms atmosfēras laika maiņām. Visi darbi jāveic kārtīgi, nesmērējot flīzes. Pirms flīžu līmēšanas iesākšanas vajag sagatavot elastīgo līmi , 10 kg līmei pievieno apmēram 3 l ūdens un maisām apmēram 2 minūtes, tiek iegūta viendabīga, bieza masa. Pēc tam jāatstāj līme 10 minūtes uzbriešanai, atkal samaisīt. Aizmugurējo flīzes daļu pirms līmēšanas vajag notīrīt ar speciālu drāts birsti, lai nebūtu gluda. Pamatvirsmu var sagatavot, noklājot ar atšķaidītu līmi, ja siena ir gluda- izmantojot otu.
Iepriekš sagatavoto līmi uzklājam uz sienas vai uz flīzes aizmugurējās daļas ar roboto špakteli. Flīzes iesakām likt no kreisās uz labo pusi, atcerieties, ka flīzes jāliek no dažādām kastēm, lai iegūtu vēlamo efektu uz visas virsmas.
Līmējot flīzes mājas ārpusē ir ļoti svarīgi, lai flīzes būtu stipri un maksimāli stingri pielīmētas pie sienas, ja flīze pielīmēta nepareizi 5 min laikā var izlabot kļūdu. Noflīzējot pirmo kārtu, līmenī, var līmi likt uz sienas no 2 līdz 4 nākošajām flīžu kārtām. Flīžu piegriešana pēc vajadzīgiem izmēriem veicama ar speciālo flīžu betona griežamo zāģi no kreisās puses. Atkarībā no flīžu veida šuvēm izmanto speciālos flīžu distancerus, kurus var izņemt apmēram 30 min pēc flīzēšanas darbiem. Gadījumos kad tiek izmantoti flīžu veidi- akmeņi OVAL, CYKLOP, TATRY iesakām plānot tā, lai šuvju virsma būtu maksimāli mazāka.

5. ŠUVJU AIZPILDĪŠANA (FŪGOŠANA)

Šuvju fūgošana (aizpildīšana) vienmēr ir jāsāk no augšas uz leju. Šuvju aizpildīšanai vajag sagatavot masu , kurai jābūt biezai, lai saņemtu tā saucamās „slapjās zemes” konsistenci. Masai jābūt biezai, lai varētu izmantot speciālo darbarīku(fūgas pistoli). Mazās šuvēs masai jābūt nedaudz šķidrākai lai to varētu labāk iepildīt.
Pēc darba pabeigšanas vajag notīrīt flīzes, bet tikai tad kad šuvju masa ir apžuvusi, ar otu un birsti. Izvēloties šuvju krāsu vajag skatīties pēc flīžu krāsas. Pie gaišām flīzēm – gaišus, pie tumšām – tumšus. Iesakām izmantot šuves baltā, smilšu un pelēkā krāsās.

6. IMPREGNĒŠANA

Ja akmens flīzes ir izmantotas objekta ārpusē, tad tās ir jāimpregnē, lai iegūtu izturību atmosfēras maiņām, lai flīzes varētu saglabāt tīras(vieglāk nomazgāt).
Iekšējo sienu impregnēšana obligāti nav vajadzīga. To var darīt pēc vēlēšanās(vieglāk saglabāt tīras flīzes),bet obligāti ir jānodrošina ventilācija, impregnatora smaržas dēļ. Šuvju impregnēšana ir jāveic pēc šuvju ielikšanas. Impregnēšana jāveic ar otas palīdzību vai izsmidzinot. Pirms impregnēšanas jāizdara izmēģinājums uz nelielas platības, lai pārbaudītu vēlamo efektu.

7. KOPŠANA

Flīzēm nav vajadzīga īpaša kopšana, bet pēc vairākiem gadiem ir vēlama atkārtota impregnēšana, lai atsvaidzinātu flīzes un uzlabotu ārējo izskatu. Ņemot vēra flīžu specifiku, laika gaitā uz virsmas var parādīties baltas nogulsnes(pēc 3 gadiem). Tas tā var būt, jo tas rodas atmosfēras nokrišņu rezultātā. Nogulsnes var notīrīt ar speciāli līdzekli, pēc tam būtu vēlams impregnēt.
Flīžu līmēšanai var izmantot citu izgatavotāju līmes, bet jāseko lai tehniskie parametri atbilstu prasībām t.i.: augsta elastība, aukstuma izturība, karstuma izturība, atbilstoši sagatavota pamatne.
Visi flīzēšanas darbi jāpilda balstoties uz iepriekš aprakstītām instrukcijām, ka arī vispārpieņemtiem celtniecības būvnoteikumiem.

Šodien vārdadienu svin:
Ricards, Rihards, Nelda
Precu salīdzināšana
Lietotāju sitēma

E-pasts:
Parole:
»Reģistrēties 
»Aizmirsāt paroli? 
 
29209183
26328050
29468135
28319905

 

Produktu apskati
Metāla pārklājumu veidi
Typar ģeotekstila izmantošanas piemēri
PAA krāsu palete
RAVAK vannasistaba
Termoregulatoru veidi (RU)
Noderīga informācija

RAL krāsu katalogs

Apdrošināšana

Preču TOP

Siltumnīcas UV polietilēna plēve 0.150 mm
UV/siltumnīcu plēves »
Siltumnīcas UV polietilēna plēve 0.150 mm
€ 192.09

Binokulārs ar divām kombinējamām linzām
Citi »
Binokulārs ar divām kombinējamām linzām
€ 20.12

KOM400 Ventilātors d125mm
Karstā gaisa ventilācijai »
KOM400 Ventilātors d125mm
€ 122.65

Kamīnu karstā gaisa ventilators KAM 125
Karstā gaisa ventilācijai »
Kamīnu karstā gaisa ventilators KAM 125
€ 122.65

Karoga masts 6.2 m (saliekams,alumīnija)
Karogi »
Karoga masts 6.2 m (saliekams,alumīnija)
€ 69.00

Dž-20, "3 Vīļņu", dvieļu žāvētājs
Caurteces »
Dž-20, "3 Vīļņu", dvieļu žāvētājs
€ 48.36


Top.LV